Oyun bağımlılığı günümüzde binlerce gencin hayatını olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Son olarak Çin’de 20 saat aralıksız oyun oynayan bir gencin belden aşağısı felç oldu. Çin medyasına göre internet kafede aralıksız 20 saat oturduğu yerden hiç kalkmadan oyun oynayan gencin sinirleri zarar gördü ve felç oldu. Daha öncede 3 gün boyunca aralıksız oyun oynayan Tayvan’lı bir genç kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

20 SAAT OYUN OYNAYAN ÇİNLİ GENÇ FELÇ GEÇİRDİ

İnternet kafeye giden Çinli genç, 20 saat boyunca yerinden kalkmadan bilgisayar oyunu oynadıktan sonra belden altı felç oldu. Doğu Çin’in Zhejiang Eyaletindeki Jiaxing Şehrinde yaşanan olayda, kimliği belirsiz olan ve oyun takıntılı bir genç, arkadaşlarıyla çevrimiçi oyun oynadıktan sonra felç oldu. Gencin 20 saat boyunca bir internet kafede hiç yerinden kalkmadan oyun oynadığı belirtildi.

20 SAAT OTURDU, SİNİRLERİNE ZARAR VERDİ

Arkadaşları tarafından çağırılan ambulans ile hastaneye kaldırılan gencin içine bulunduğu felç durumunun kalıcı olup olmadığı henüz belli değil. 20 saat boyunca yerinden kıpırdamayan genç adamın vücudundaki sinirlere zarar verdiği düşünülüyor.

OYUNLARA TAKINTILI

Hala tedavi altında olan Çinli adamın takıntı derecesinde bilgisayar oyunlarına meraklı olduğu söylendi. 2015 yılında da 32 yaşındaki Tayvanlı adam internet kafede 3 gün boyunca oyun oynadıktan sonra ölü olarak bulunmuştu. Ölüm sebebi ise yorgunluğa bağlı kalp krizi olarak açıklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here