Oyun oynamayı sevenler için her zaman ceplerinde taşıyabilecekleri anahtarlık boyutunda oyun konsolu satışa çıkıyor. Özellikle retro oyun oynamak isteyenler için sadece anahtarlık büyüklüğündeki boyutu ile dikkat çeken Pocket Sprite adındaki oyun konsolu keyifli anlar yaşatmayı vadediyor. El konsollarından daha küçük yapısı ile sürekli taşınabilmesini sağlayan Pocket Sprite oyun konsolu önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

ANAHTARLIK BOYUTUNDA OYUN KONSOLU SATIŞA ÇIKIYOR

Retro oyunlar ilginizi çekiyorsa ve istediğiniz zaman istediğiniz yerde bu oyunları oynamak istiyorsanız, karşınızda ufacık boyutu ile PocketSprite.

Commodore 64 Mini çıkış tarihi belli oldu! Commodore 64 Mini çıkış tarihi belli oldu!
Retro Games geçtiğimiz yıl duyurduğu Commodore 64 mini (C64 mini) oyun konsolu için çıkış tarihini sonunda açıkladı. İşte, nostalji yaşatacak konsolun çıkış tarihi.

Alışılagelmiş el konsollarından çok daha küçük olan PocketSprite adlı ürün, ultra oynanabilir ve oyun klasiklerine anında erişim iddiasına sahip. 55 x 32 x 14 milimetre boyutlarındaki konsol, adeta kibrit kutusu kadar diyebiliriz.

Enjeksiyonla kalıplanmış ABS kasaya sahip ürün, kompakt boyutlarına rağmen güçlü bir donanım ile geliyor. 96 x 64 piksel tamamen renkli 25 x 22 milimetre OLED ekran, saniyede 60 kare üzerine çıkabiliyor.

ESP32 çift çekirdek 240 MHZ MCU işlemci, 128 Mbit flaş, 520 KB RAM, 448 KB ROM, 13 mm mono hoparlör, Wi-Fi, Bluetooth LE, saatlerce oyun ve aylarca bekleme süresi sunan dahili Li-ion batarya, micro USB portu ürünün detayları arasında.

Ek olarak konsol, Game Boy ve Game Boy Colour için GNUBoy ile Sega Master System ve Game Gear için SMS Plus emülatörlere sahip. Oyun ROM’larını Windows, Linux, Mac veya Android üzerinden kablo gerekmeden Wi-Fi web arayüzünü kullanarak yüklemeniz de mümkün.

45 dolar fiyat etiketine sahip olan ürünün teslimatlarının ise Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here