Android 9 sürümü yani Android P özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Önümüzdeki aylarda amiral gemisi telefonlara gelmesi beklenen Android 9.0 sürümü özellikleri arasında çağrı kayıt özelliği olacağı iddia edildi. Şu anda üçüncü parti uygulamalar ile yapılan ses kayıt özelliği Android P sürümü ile birlikte yasal olarak herhangi bir ses kayıt uygulaması yüklemeden kullanılabilecek. Mayıs ayında tanıtılması planlanan Andrid 9.0 sürümü özellikleri arasında devrimsel farklı özelliklerin de yer aldığı belirtiliyor.

ANDROİD 9.0 SÜRÜMÜ ÖZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

Google’ın 8 Mayıs tarihinde düzenleyeceği Google I/O 2018 etkinliğinde tanıtacağı Android 9.0 sürümünde yer alması beklenen bir özellik sızdırıldı.

Ortaya çıkarılan bilgilere göre Android 9.0 güncellemesinde telefon görüşmelerinin kaydedilmesini sağlayan bir özellik yer alacak. Görüşme kayıtlarının yasalara uygun bir şekilde gerçekleşeceği dile getirilen özelliğin gerçekleşmesi için, telefon konuşması esnasında bir ses kayıt tuşu eklenecek. Kullanıcı bu tuşa dokunmasının ardından karşı tarafa konuşmanın kaydedileceğini anlamasını sağlayan bir ses tonu gönderilecek.

Bildirim merkezli olarak çalışacak olan telefon görüşmesi kaydetme özelliği, böylece yasalara uygun bir şekilde çalışacak. Android 9.0’da kullanıcılara sunulması beklenen bu özelliğin operatör bazlı olması sebebiyle ilk olarak ABD’nde kullanıma sunulması bekleniyor. Kullanıcıların böyle bir özelliğin gelmesi halinde nasıl bir karşılık vereceği soru işaretlerine sebep oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here