Geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’nin gündemine oturan e-devlet soy ağacı sorgulama sistemi aşırı talep sonrası kapatılmıştı. e-devlet alt-üst soy bilgisi sorgulaması kapatıldıktan sonra yapılan sistem güçlendirme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Binlerce vatandaşın soya ağacını sorgulamak için merakla beklediği uygulamanın bir kaç gün içerisinde e-devlet üzerinden sorgulamaya tekrar açılacağı belirtildi.

E-DEVLET ALT-ÜST SOY BİLGİSİ NE ZAMAN AÇILACAK

e-Devlet’te alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmetinin ne zaman kullanıma açılacağı belli oldu. Pek yakında soyağacınızı sorgulayabileceksiniz.

Türkiye’nin dijitalleşmede en büyük adımı olan e-Devlet, geçtiğimiz günlerde alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkmıştı. Alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayesinde, e-Devlet kullanıcıları 1800’lü yıllara kadar soyağaçlarını sorgulayabiliyordu.

Ancak bu hizmete 4 milyon kişinin girmeye çalışmasından dolayı, alt-üst soy bilgisi sorgulama askıya alınmıştı. Ne zaman açılacağı açıklanmayan bu hizmet için bugün sevindirici haber geldi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile görüşen Hürriyet’in haberine göre; bu hizmete önümüzdeki günlerde tekrardan erişim sağlanabilecek. En geç 1 hafta içerisinde kullanıma tekrardan sunulacak.

Alt üst soy bilgisi sorgulamak için; e-Devlet şifrenizi bu hafta içerisinde alıp, sistemin tekrardan aktif olmasını bekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here