Google doodle logo ile Aysel Gürel’i doğum gününde andı. Özel günlerde ve önemli kişileri Google doodle ile anan dünyanın en büyük arama motoru Aysel Günler’i andı. Bugün google.com.tr sayfasında paylaşılan Aysel Gürel logosu bir çok kişinin beğenisini kazanırken, sosyal medyada google ve Aysel Gürel hakkında çok sayıda paylaşım yapıldı.

GOOGLE AYSEL GÜREL’İ DOODLE İLE ANDI

Aysel Gürel Google tarafından unutulmadı ve Doodle’ı yapıldı. Google, önemli günlerde veya kişilerin çeşitli görsellerini ana sayfasına koymayı sever. Bugün de doğum günü olan Aysel Gürel’i unutmadı ve Doodle yaptı.

Virginia Woolf, Google’a Doodle oldu! Virginia Woolf, Google’a Doodle oldu!
Bildiğiniz gibi Google arama moturu özel günler ve önemli kişileri doodle olarak hazırlamayı çok seviyor. Virginia Woolf’un 136. doğum gününü kutladı.

Peki Aysel Gürel Doodle neden oldu?

Aysel Gürel 7 Şubat 1928 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü mezun oldu ve Türk müzik tarihinin en önemli isimlerinden biri, tiyatro oyuncusu, Türkolog ve şairdi.

Sezen Aksu, Tarkan, Nilüfer ve Sertab Erener’in şarkılarını güfteleyen kişidir ve ölümünden sonra Burcu Güneş, Tarkan, Yonca Lodi gibi sanatçılar Aysel Gürel’in yazdığı sözleri bestelemişlerdir. Ayrıca çeşitli filmlerde rol almıştır.

Rol Aldığı Bazı Filmler:

Öyle Olsun
Hop Dedik Kazım
Tantana Kardeşler
Kaybolan Saadet
Arzu
Yansın Bu Dünya
Fosforlu Cevriye
Yurda Dönüş
Mıstık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here