Akıllı saat sektöründe öncü olmak isteyen Huawei akıllı saat patenti almaya devam ediyor. 2016 yılında alınan ve yeni ortaya çıkan Huawei akıllı saat patenti ile büyük bir soruna çözüm getiriyor. Akıllı saat ekranında yazı yazmayı kolay bir hale getiren yeni patent ile Huawei akıllı saat sektöründe rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

HUAWEİ AKILLI SAAT PATENTİ İLE ÇIĞIR AÇACAK

Akıllı saat kullanmamış biriyseniz bunların gerekliliğini sizlere anlatmak oldukça zor olabilir. Bir akıllı saatiniz varsa telefonunuz ile yapabildiğiniz birçok şeyi yerine getirebilirsiniz. Gear S3 Frontier ya da Apple Watch kullanıyorsanız saatiniz ile görüşme yapabilirsiniz.

Özellikle kış günlerinde bu özellik ciddi işe yarıyor bunu da belirtelim. Son dönemde akılı saat pazarının böylesine artış göstermesi üreticileri de farklı kullanım senaryoları geliştirmeye itti. Bugün ortaya çıkan Huawei Akıllı Saat Patenti ise çığır açacak nitelikte. Zira Huawei en büyük sorun olan dokunma olayına büyük bir çözüm getiriyor.Huawei Akıllı Saat Patenti Nasıl Çalışıyor?

29 Temmuz 2016 yılında alınan ama yeni ortaya çıkan bu patent ile saat ekranına dokunmadan farklı alanlarda havada, kolunuzda ya da bileğinizde bir harf yazdığınızda saat bunu algılayabilecek. Buradaki tek kural ise parmağınız ile saatin aynı paralelde olması. Bu patent ile birlikte saat ile mesaj göndermek de oldukça kolaylaşacak gibi görünüyor. Bakalım Huawei bu patenti ne zaman hayata geçirecek? O değil de; bu tam akıllı telefonlar için olması gereken bir patent gibi göründü bize…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here