Instagram hikayeleri kayıt etmek isteyenlere karşı yeni önlem alıyor. Sadece 24 saat yayında kalan Instagram stories paylaşımlarını kayıt etmek isteyenlere karşı yeni bir özelliği devreye sokuyor. Yeni özellik ile Instagram hikayeleri kayıt etmek isteyenlere karşı alarm ile uyarı yapılacak. Bu sayede paylaşımları kopyalamaya çalışanlara karşı önlem alınmış olacak.

INSTAGRAM HİKAYELERİ KAYIT ETMEK İSTEYENLERE KARŞI ÖNLEM

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sadece 24 saat yayında kalan ve ardından silinen Hikayeler formatındaki fotoğraf ve videolar için yeni bir önlemi hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Instagram mühendislerinin üzerinde çalıştığı ve test aşamasına aldığı alarm ile bir kullanıcı herhangi bir hikayenin ekran görüntüsünü almaya çalıştığında hikayenin sahibine bir uyarı gönderilecek ve hangi kullanıcının ekran görüntüsü almaya çalıştığı haber verilecek.

Ayrıca, ekran görüntüsü almaya çalışan kullanıcıya da ilk denemesinde, “bir dahaki ekran görüntüsü alma denemenizde paylaşımın sahibine uyarı göndereceğiz ve kimliğinizi bildireceğiz,” uyarısı gösterilecek.

Instagram hikayelerinde 24 saat limiti kalkıyor mu? Instagram hikayelerinde 24 saat limiti kalkıyor mu?
Instagram’ın Snapchat’ten “esinlendiği,” 24 saat içinde kaybolan ve en fazla 24 saat içinde çekilmiş fotoğraflardan/videolardan oluşan Hikayeler özelliği yakında yeni bir güncelleme alabilir. Bazı Instagram kullanıcılarında test edilmeye başlayan yeni özellikle kullanıcılar …

Bu uyarıya rağmen ekran görüntüsü almaya çalışan kullanıcının ismi paylaşım sahibine bildirilecek. Böylece paylaşım sahibinin bu “kötü niyetli olabilecek” takipçisini engelleyerek hikayelerine ulaşmasının önüne geçmesi mümkün olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here