Her dönem tartışma konusu olan internetten korsan film ve dizi izleyenlere ceza uygulanması tekrar gündeme taşındı. Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanmaya başlanan yeni yasa tasarısı ile korsan film izleme sitelerini tespiti için yeni bir merkez kurulması planlanıyor. Yeni merkez ile telif hakları korunması için önemli bir adım atılması planlanırken, yeni korsan yasası ile bir çok film ve dizi izleme sitesinin kapatılacağı belirtiliyor.

KORSAN FİLM VE DİZİ SİTELERİ KAPATILACAK

Şu ana kadar korsan film ve dizi izleme siteleri ile mücadelede istenilen başarının sağlanamaması nedeniyle Kültür Bakanlığı yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Hazırlıkları devam eden ve kısa sürede meclise sunulması beklenen yasa tasarısı ile sanatçıların telif hakları koruma altına alınacak.

KORSAN İLE MÜCADELE MERKEZİ KURULUYOR

Yeni yasa tasarısı ile korsan film ve dizi siteleri ile mücadele merkezi kurulması amaçlanıyor. Bu sayede telif hakları ihlali yapan başta film ve dizi izleme siteleri olmak üzere bir çok korsan site ile etkili bir mücadele amaçlanacak. Korsan ile mücadele merkezinde internet üzerimden korsan film, dizi, müzik ve kitap paylaşımı yapılan siteler daha kolay tespit edilerek kısa sürede kapatılmaları için hızlı bir şekilde eyleme geçilecek.

Korsanla mücadele için kurulacak merkezin TİB çatısı altında faaliyette bulunması hedeflenirken, internetten film ve dizi izleyen kullanıcılara da ceza verilmesi için önümüzdeki dönemde gerekli önlemlerin alınması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here