Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus özellikleri ile bekleyenleri hayal kırıklığına uğratırken bu durum satış rakamlarına da yansıdı. Yapılan bir araştırmaya göre iPhone 8 satış rakamları önceki seri olan iPhone 7 satış rakamlarının gerisinde kaldı. Satış rakamlarına da yansıyan bu durum iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin kullanıcı deneyimi açısında istenilen özellikleri yakalayamaması olarak gösterildi.

iPhone 8 SATIŞLARI GERİDE KALDI

Apple tarafından geçtiğiimiz haftalarda yapılan etkinlikte tanıtılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus özellikle iPhone X modelinin gölgesinde kalmıştı. iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak üretilen iPhone X tasarımı ve üst düzey özellikleri ile adından oldukça söz ettirirken bu durum iPhone 8 modeline olumsuz olarak yansıdı. Sadece kablosuz şarj ve hızlı işlemci yeniliği ile gelen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tasarım açısında herhangi bir yenilik sunmamıştı. Bu nedenle kullanıcılar daha uygun fiyata satılan iPhone 7 modelin tercih etti.

iPhone 7 SATILARI iPhone 8’İ GEÇTİ

Apple tarafından eleştirilen bu strateji satış rakamlarına da yansıması ile bir çok analist Apple’ın yanlış bir karar aldığını dile getirmeye başladı. Önceki modellerden farklı bir özellik sunmayan iPhone 8 bu nedenle teknoloji severler tarafından eleştirilmişti. Bu eleştiriler analistler tarafından da karşılık bulunca iPhone 8 satışlarının istenilen seviyelere çıkamayacağı bekleniliyordu. Yapılan son araştırmaya göre de bu durum satış rakamlarına yansıdı ve iPhone 8 fiyatı nedeniyle iPhone 7 modelinden daha az satılmaya başlandı.

Öte yandan bir çok kişi Türkiye satış fiyat 6.099 TL olan iPhone X satış tarihini beklemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here