iPhone kamerası ile çekilen fotoğrafların sayısı Canon ve Nikon fotoğraf makinelerini geçerek zirveye oturdu. Akıllı telefon kullanımın artması ile birlikte telefon kamerası ile çekilen fotoğrafların sayısı fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraf sayısını geçti. Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’da iPhone kamerası ile çekilen fotoğraf sayısı diğer makineleri geride bırakmayı başardı.

iPHONE KAMERASI DİĞERLERİNİ GEÇTİ!

iPhone, Flickr üzerinde Canon ve Nikon’u sollayarak tekrardan en popüler kamera unvanını sahip oldu. Fotoğrafçıların vazgeçilmez platformu olan Flickr, bugün 2017 yılına ait istatistiklerini paylaştı. Geçtiğimiz yıl en popüler kamera unvanını kaybeden Apple, bu yıl o unvanı Canon ve Nikon’a fark atarak tekrar eline aldı.
Açıklanan rakamlara göre; Flickr üzerinde yer alan fotoğrafların %54’ü çok ciddi bir oranı iPhone ile çekiliyor. İşi fotoğraf olan Canon %23 ve Nikon ise %18’lik kullanım oranı ile iPhone’un gerisinde kaldı.

2015 yılında Flickr’a yüklenen fotoğrafların %42’si iPhone ile çekilmişti. Bu oranın %54’e çıkmasında şüphesiz ki iPhone 7 Plus ile gelen portre modu büyük rol oynuyor. Ancak 2017’de Flickr’da en çok kullanılan iPhone modellerinin; iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 5solduğunu belirtelim.

Son olarak Flickr’a yüklenen fotoğrafların %50’sinin akıllı telefonlar %33’ünün ise DSLR fotoğraf makineleri ile çekildiğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here