Apple iPhone cihazlarda Servis Yok hatası veren telefonları ücretsiz değiştireceğini duyurdu. iPhone 7 ve iPhone 6S “servis yok” hatası bir çok kullanıcının telefonu kullanımında sorunlar yaşatıyordu. Apple tarafından yapılan açıklamada iPhone servis yok hatası yaşanan modellerin garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirileceği belirtildi.

iPhone SERVİS YOK HATASI ÇÖZÜLDÜ

Apple, iPhone 7 ve iPhone 6s’lerde bulunan ve ‘Servis Yok’ hatası veren cihazları garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu. Apple ‘Servis Yok’ hatası veren iPhone’ları değiştirecek.

Apple ‘servis yok’ hatası veren iPhone 7 ve iPhone 6s modellerini garanti kapsamında değiştireceğini açıkladı. Bu sorundan etkilenen cihazların birkaç seri ile sınırlı olduğu söyleyerek bu hatasını küçük onarım programları ile düzeltmek istiyor.

Geçtiğimiz yıl MacRumors, Apple’ın böyle bir sorunu araştırdığını yazmıştı. Apple, operatör sinyalini göstermeyen ‘Servis Yok’ veya ‘No Service’ yazan cihazları değiştirmeye hazır olduğunu belirtti.

Apple, sorunun cihazların bazı serilerinde kullanılan bir parçanın sebep olduğunu söyledi ve değişime uygun olan modelleri şöyle belirtti; A1660, A1679 ve A1780.

Eğer iPhone 6s veya iPhone 7 kullanıyorsanız ve cihazınız bu serideyse Apple ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Bu arada ürünün garanti kapsamın olması gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here