iPhone X ön sipariş yaplacğaı ülkeler belli oldu. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone X modeli 50 ülkede 3 Kasım itibari ile satışa sunulacak. iPhone X Türkiye’de satışa çıkacağı tarih ise henüz belli olmazken, ön siparişe sunulan 50 ülke arasında yer almıyor. iPhone X fiyat olarak 999 dolardan ön siparişe çıkarılırken, belirlenen 50 ülkede yapılacak ön siparişlerin ardından tüm dünyada satışa çıkacağı tarih ise henüz bilinmiyor.

iPhone X ÖN SİPARİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Apple, yeni nesil iPhone modeli olarak lanse ettiği iPhone X’i 3 Kasım’da satışa sunacak. 3 Kasım’da teslimatlarına başlanacak olan iPhone X’lerin kullanıcılara ulaşması ise 1 ayı bulabilecek. Apple, iPhone X’in ön sipariş sürecini geçtiğimiz saatlerde başlattı. İlk etapta iPhone X yalnızca 50 ülkede ön siparişe sunuldu.

iPhone X’in ön siparişe sunulduğu ülkeler ise şu şekilde;

Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, İrlanda, Isle of Man, İtalya, Japonya, Jersey, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Lüksemburg, Malta, Meksika, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ve ABD Virgin Adaları.

Sizlerin de görebileceği üzere ilk parti iPhone X’lerin dağıtılacağı 50 ülke arasında Türkiye bulunmuyor. Açıkçası Andorra, Porto Riko, Yunanistan, Letonya gibi ülkelerin bulunduğu bir listede bizim bulunmamamız biraz enteresan. Gerçi bulunsak bile 6099TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan bir telefon için uzun kuyrukların oluşacağını pek düşünmüyorum.Bu arada dip not olarak belirtelim. iPhone X, 999dolar, 1149 euro ve 999 pound’tan başlayan fiyatlarla ön siparişe sunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here