Nokia telefonları içerisinde orta segmente hitap etmesi beklenen Nokia 7 resmi olarak tanıtıldı. HDM Global tarafından tanıtılan Nokia 7 özellikleri ile orta üst segment telefonlar arasında iyi bir alternatif olması bekleniyor. Resmi olarak tanıtılan Nokia 7 özellikleri arasında 1.8 diyafram değerine sahip kamerası ve 64 GB dahili depolama alanıyla dikkat çekiyor.

NOKİA 7 ÖZELLİKLERİ DUYURULDU

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Nokia 8 özellikleri ve tasarımı ile üst düzey telefonlar arasında yer alırken bugün daha alt segmente hitap etmesi beklenen Nokia 7 duyuruldu. Nokai 7 tasarım olarak Nokia ailesinin diğer telefonlarına benzerken özellikleri ile iyi bir kullanıcı deneyimi vermeyi hedefliyor. Cam arka gövde tasarımına sahip olan telefonun ana gövdesi ise aliminyum. PI64 sertifikasına dayanıklı olan Nokia 7 su sıçramalarına karşı dayanıklı bir ekran ve gövdeye sahip.

NOKİA 7 KAMERASI İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Nokia 7 performansı ile orta üst segmente hitap ederken kamera performansı ile üst düzey telefonlardan geride kalmıyor. 1.8 diyafram değerine sahip olan ciazn ana kamerası 16 MP. Selfie kamerası ise 2.0 diyafram değerine sahip ve 5 MP.

NOİKA 7 FİYATI

Cihazın 3,000 mAh kapasiteli bataryaya sahip olması yüksek batarya performansı bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratmasına rağmen hızlı jars desteği sunuyor. Snapdragon 630 işleciseine sahip olan Nokia 7 4GB ve 6GB şeklinde iki farklı ram seçeneği ile satışa çıkacak. 24 Ekim’de Çin’de satışa sunulacak olan Nokia 7 satış fiyatı olarak 4 GB Ram’li telefonu 377 dolar, 6 GB Ram’li telefonu ise 407 dolardan satılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here