Akıllı telefonların arkasında güç olan işlemcilerin en güçlüleri arasında yer alan Snapdragon’un yeni işlemcisi Snapdragon 845 önümüzdeki yıl tanıtılacak. Şu anda bir çok amiral akıllı telefon modeline güç veren Snapdragon 835 işlemcisinin geliştirilmiş versiyonu olan Snapdragon 845 işlemcisini önümüzdeki yıl tanıtılacak telefonlarda görebileceğiz. Özellikle önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S9 telefonlarda Snapdragon 845 işlemcisinin kullanılması bekleniyor.

SNAPDRAGON 845 İŞLEMCİSİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL TANITILACAK

Qualcomm‘un önümüzdeki yıl düzenleyeceği etkinlikle beraber gün yüzüne çıkartacağı yeni Snapdragon 845 işlemcisi, yıl boyunca satışa sunulacak olan birçok amiral gemisi akıllı telefon modeline güç verecek.

Samsung, Galaxy S9 ile rakiplerini zora sokacak! Samsung, Galaxy S9 ile rakiplerini zora sokacak!
Son dönemde Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modelleri ile adından söz edilen Samsung’un, gelecek yıl kullanıcılar ile buluşturacağı Galaxy S9 modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Galaxy S9’a hangi işlemci güç verecek? Snapdragon 835 ile Galaxy S8’in performansından oldukça memnun kalan teknoloji devinin, geleneği bozmayarak yeni amiral gemisinde yine Qualcomm ile çalışmak istediğini daha önce sizlere duyurmuştuk.

Snapdragon 835 ile sağladığı başarıyı yeni işlemcisinde devam ettirerek, sahip olduğu pazar payını büyütmek isteyen Qualcomm’un, tanıtım etkinliğini planlanan tarihten bir ay önce gerçekleştireceği iddia ediliyor.

Snapdragon 845, Aralık ayında tanıtılabilir!

Qualcomm’a yakın kaynaklar ve sızdırılan bir davetiye, Snapdragon 845 için 4 – 8 Aralık tarihleri arasında ABD’nin Hawaii eyaletinde gerçekleştirilmesi planlanan Snapdragon Technology Summit etkinliğini işaret ediyor.

Snapdragon 845 İşlemcisi

Snapdragon 835’i Ocak ayında düzenlenen CES 2017 fuarında gün yüzüne çıkaran Qualcomm, böylece yeni işlemcisini bir ay erken tanıtmış olacak.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda, Qualcomm’un ilk müşterisinin Samsung olması bekleniyor. Zira, Snapdragon 835’in Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullanılması ile işlemcinin stokları kısa sürede tükendi.

Bu nedenle LG, G6 modelinde Snapdragon 821 kullanmak zorunda kaldı. Bu kapsamda üretilecek olan ilk Snapdragon 845 işlemcilerin, Samsung tarafından Galaxy S9 için satın alındığını daha önce sizlere duyurmuştuk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here