Uzun yıllardır tartışma konusu olan yerli motoru için adım atan Turkcell Yaani adındaki yerli arama moturunu duyurdu. Dün yapılan bir basın toplantısı ile duyurulan yerli arama motoru Yaani mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Kullanıcıların tamamen Türkiye’ye özel hazırlanmış arama sonuçlarını gösteren Yaani bu sayede Türk kullanıcılara en doğru sonucu en hızlı bir şekilde vermeyi amaçlıyor. Turkcell Yaani arama motoru ile son yıllarda hizmete soktuğu Fizy, Dergilik, Lifebox gibi servisleri arasına bir yenisini de dahil etmiş oldu.

TURKCELL YAANİ ARAMA MOTORUNU DUYURDU

Turkcell, bugün düzenlemiş olduğu etkinlikte yerli arama motoru Yaani’yi tanıttı. Yerli arama motoru Yaani, sunduğu özellikler ile ön plana çıkıyor. Peki, yerli arama motoru Yaani’nin diğer arama motorlarına göre farklılıkları neler ve kullanıcılara neler sunuyor?

Yaani neler sunuyor?

Yaani; aile koruma modu, konum bazlı arama, en yakındaki vizyon filmleri arama, kota yemeyen arama, sosyal medya gündemi ve alışverişte en ucuz seçenek gibi opsiyonları bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Turkcell kullanıcıları Yaani uygulaması ile arama yaparken, internet kotalarından harcamıyor.

Yaani’nin App Store ve Google Play Store’da uygulaması da bugünden itibaren indirilebiliyor. İlerleyen dönemlerde yerli telefonlarda, Yaani uygulaması kurulu olarak gelecek.

Yaani kullanan kullanıcılar, önemli buldukları her şeye tek bir yerden erişim sağlayabilecekleri kişiselleştirilmiş bir internet deneyimine de sahip oluyor.

Yaani ile istediğiniz bilgiyi arayabilir, güncel haberleri okuyabilir, anında bulunduğunuz lokasyondaki hava durumunu öğrenebilir, size yakın restoranlar arayabilir, en yakın sinemada oynayan filmleri ve seansları öğrenebilir, aradığınız müziği Fizy ile dinleyebilir, favori sitelerinizi kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Yaani’nin en önemli özelliklerinden biri, Türkçe’nin farklı dil bilgisi yapısını anlayabilecek şekilde geliştirilmiş olması. Böylece Yaani Türkçe aramalarda çok daha doğru sonuçlarla kullanıcıların karşısına çıkacak. Türkiye’yle özdeşleşen bir sembol olarak nazar boncuğu ikonu kullanılan Yaani, kullanıcıların aramalarına göre bir süre sonra alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here