Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp mesaj silme özelliğini herkese açtı. WhatsApp yeni özelliği ile herkesten mesaj silme işlemi yapılabilecek. WhatsApp mesaj silme özelliği eski mesajları kapsamazken sadece 7 dakika içerisinde gönderilen mesajlar silinebilecek. Bu şekilde yanlışlıkla mesaj göndermiş olan kullanıcılar WhatsApp mesaj silme özelliği ile 7 dakika içerisinde herkese gönderdiği mesajları silebilecek.

WHATSAPP MESAJ SİLME ÖZELLİĞİ SONUNDA GELDİ!

WhatsApp için her geçen gün dikkat çeken bir yenilik duyurusu yapılıyor. Kısa bir süre önce konum takibi özelliğini kullanıma sunan şirket, şimdi de dikkat çeken bir yeniliği sundu. WhatsApp herkesten mesaj silme özelliği aktif hale getirildi. Peki bu özellik nasıl çalışacak?

WhatsApp herkesten mesaj silme özelliği nasıl çalışıyor?

Bir süredir gündemde olan ve attığınız mesajı hem kendi telefonunuzda hem de karşı taraftan silmenizi sağlayacak olan WhatsApp herkesten mesaj silme özelliği artık aktif. Bu özellik sayesinde konuşma penceresinde sildiğiniz bir içeriği karşı taraftanda da silebileceksiniz.

Bu sistem geriye dönük mesajlar yerine, yanlışlıkla atılmış mesajların geri çekilmesini sağlayacak. Android, iOS ve Windows Phone sürümleri için başlatılan bu özellik, 7 dakika süre içerisinde atılan mesajları iki taraftan da silmenizi sağlayacak.

iOS ve Android için WhatsApp uygulamasıyla bundan böyle konumunuzu gerçek zamanlı olarak kişiler listenizdeki arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Şirket tarafından Mevcut Konum olarak adlandırılan özelliği Facebook ilk olarak Mayıs ayında Messenger uygulamasında sunmuştu. Mesajlaşma uygulamasının büyük güvenlik açığı! WhatsApp Mevcut Konum paylaşma özelliği geldi Aileniz ve arkadaşlarınızla mevcut konumunuzu paylaşmanızı sağlıyor.

Bu özellik şu anda kısıtlı bir kullanıcı grubu için kullanımda. Genel dağıtımı için ise bir süre daha beklemek zorundayız. Attığınız bir mesajdan pişman olursanız veya yanlış bir yere yazarsanız, bu mesajı 7 dakika içinde geri çekebileceksiniz. Mesajı geri çektiğinizde ise o satır yerine, “bu mesaj silindi” uyarısı gelecek. Geri alınan ve silinin bu mesajlar, mesajlaşma yedeğinin alındığı dosyadan da silinecek.

Dünyanın en zengini değişti!
WhatsApp’ın Delete for Everyone olarak isimlendirdi bu özellik, içinde alıntı olan mesajlarda ve toplu duyuru mesajlarında çalışmayacak. Grup konuşmalar ve tekil konuşma pencerelerinde, mesaj, gif, fotoğraf, video, ses ve konum gibi içeriklerin tamamını 7 dakika içinde geri çekip iki taraftan da silebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here