WhatsApp para gönderme özelliği sonunda aktif oldu. Uzun süredir beklenen yeni WhatsApp özelliği olan WhatsApp payments devreye alındı. WhatsApp para göndermek için kullanılabilecek özellik ile mesajlaştığınız kişiye kolay bir şekilde para gönderebileceksiniz. WhatsApp ödemeler bölümü üzerinden yapılacak işlem ile sohbet penceresi üzerinden ödemeler yapılabilecek.

WHATSAPP PARA GÖNDERME ÖZELLİĞİ YAYINLANDI

WhatsApp, uzun zamandır beklenen para transferi özelliğini devreye aldı. Peki WhatsApp ile nasıl para gönderilir?

WhatsApp’ın neredeyse bir yıldır geliştirdiği WhatsApp Payments özelliği, nihayet yayına alındı. Uygulamanın sunduğu yeni özellikle artık kolay ve hızlı bir şekilde telefonlardan para gönderip alınabilecek. Hem Android hem de iOS platformlarında kullanılabilen ve bir yıldır beta sürecinde olan para transfer özelliği Hindistan’da kullanıma sunuldu. Testler tamamlandığında ise tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor.

WhatsApp ile nasıl para gönderilir?

WhatsApp’tan para göndermek için ‘Ödemeler’ bölümüne tıklamak ve kullanım şartlarını kabul ederek telefon numarasını doğrulamak gerekiyor. Daha sonra ekranda listelenen bankalardan biri tercih edilerek banka hesabını eşleştirdikten sonra, para gönderilecek kullanıcının sohbet penceresini açarak ödeme gerçekleştirilebiliyor.

WhatsApp’ın sunduğu para gönderme özelliği şu an için sadece Hindistan’da devreye alındı ancak ülkemizde de BKM Express, WhasApp, Facebook gibi ağlardan para gönderme özelliğini devreye aldığını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here