WhatsApp Web açılınca uygulamada bildirim gönderme özelliğini devreye aldı. Özellikle son dönemde WhatsApp web kullanımına güvenlik açısında kullanıcıları sıkıntı yaşamaya balaması ile birlikte yeni özellik devreye alındı. Bundan sonra WhatsApp web oturumu açıldığı zaman, Android ve iPhone uygulama üzerinden güvenlik bildirimi alınacak.

WHATSAPP WEB GÜVENLİK ÖNLEMİNİ DEVREYE ALDI

WhatsApp Web’in kötü amaçlı kullanımının artmasının ardından şirket, yeni bir güvenlik önlemine başvurdu. İşte yapılan değişiklik! Uzun süredir faaliyet gösteren ve yakın zaman önce Windows Store’a da adım atan WhatsApp Web’in, kötüye kullanımın artmasının ardından yeni bir önlem geldi.

Yeni güncellemeyle birlikte, internet üzerinden servise yeni giriş yapmanız durumunda telefonunuza bildirim gönderiliyor. Bu bildirim içerisinde giriş yapan bilgisayarın birtakım özellikleri de bulunuyor. Böylece şayet WhatsApp hesabınız sizden habersiz biri tarafından kullanılıyorsa fark etmeniz sağlanacak. Esasında halihazırda ayarlar menüsünden; giriş yapılan cihazları, özelliklerini ve çevrimiçi olup olmadığını görmek mümkün. Ancak bunu sürekli takip etmek elbette mümkün değil.

Yeni uyarı-bildirim sistemi şimdilik sadece Android’de çalışıyor. iOS tarafı için de çalışmaların sürdüğü ve kısa zaman dilimi içerisinde sunulacağı bilinenler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here