Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp yeni özellik ekleyerek, canlı konum paylama hizmetini devreye aldı. WhatsApp yeni özelliği canlı konum paylaşma ile mesajlaşma anında kişiler birbirlerine konumlarını paylaşabilecek. WhatsApp yeni özelliğini duyurması ardından özellikle sosyal medyada birbirinden ilginç yorumlar yapılırken, yeni özelliğin özellikle çiftlerin arasında kavga çıkartabileceği dile getirildi.

WHATSAPP KONUM PAYLAŞMA ÖZELLİĞİNİ DUYURDU

WhatsApp yeni özellikleri ile kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedeflerken diğer uygulamaların özelliklerini bünyesine katmaya devam ediyor. Daha önce de Messenger özelliklerini bünysene katan WhatsApp bu sefer iMessage özelliği olan kişiler arası canlı paylaşım özelliğini duyurdu. Yeni özellikle ile birlikte WhatsApp canlı konum paylaşımı yapan kişiler birbirlerinin o anda hangi konumda olduğunu görebilecek.

WHATSAPP CANLI ONUM ÖZELLİĞİ TARTIŞMA KONUSU OLDU

WhtasApp canlı konum paylaşma özelliği bir çok kullanıcı tarafından ilgi görürken beraberinde ilginç tartışmaların da yaşanmasına neden oldu. Özellikle çiftler arasında gerginlik yaratabileceği belirtilen canlı konum paylaşma özelliği ile harita üzerinden an ve an izlenebilmesi mümkün oluyor. Bu nedenle çiftler arasında, bulunduğu konumu farklı söyleyenlerin canlı konum paylaşma özelliği ile anlık olarak nerede olduğunun görülebilmesi ufak kaçamakların yuva yıkabilecek seviyeye gelmesine neden olabileceği belirtiliyor.

WhatsApp canlı konum paylaşma özelliği yeni güncelleme ile Android ve iOS telefonlarda kullanılabilir duruma gelirken, yeni özellik ile birlikte istediğiniz kişi le 15 dakika, 1 saat veya dilerseniz süresiz olarak anlık konumunuzu paylaşabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here